Zamiast PC pow-woda, Arctic PC Pow-Pow

Zamiast PC pow-woda, Arctic PC Pow-Pow

Jacek Jezierski

Miała być wycena Pompy Ciepła Powietrze – Woda a wyszedł montaż Pompy Ciepła Powietrze – Powietrze Arctic Cooper&Hunter.

A wszytko zaczęło się tak:

Klient chciałby zmiejszyć rachunki za ogrzewanie. Jego wydatki na dziś to ok. 4500 zl za gaz. Kocioł 15 -to letni i wciąż sprawny, ale niestety mało ekonomiczny ma zostać jako źródło szczytowe ( zapasowe ). Po wstępnej analizie i braku możliwości uzyskania zewnętrznego finansowania zaproponowałem zamiast pompy PW, ogrzewanie klimatyzatorem, czyli pompę ciepla powietrze-powietrze, taką, jaką sam używam.

 

Ponieważ Klient posiada dom piętrowy z dużym wnętrzem za parterze, to tak umieściłem jednostkę wewnętrzną Cooper&Hunter Ardtic 3,5 kW (ok. 4,5kW na grzaniu).

Ten kąt wykorzystaliśmy do poprowadzenia rur w korytkach, a całość będzie ukryta za zasłonami.

Po drugiej stronie przewiertu jest balkon z nieużytkowym miejscem pod anteną sat. – idealne miejscówka na jednostkę zewnętrzną.

Dla porównania poniżej wklejam realne zużycie prądu klimatyzatora Arctic Cooper&Hunter ogrzewającego ok 36 m2 w moim domu. W tym czasie temperatura na zewnątrz spadała nawet do -9 st.C. W tych pomieszczeniach, które ogrzewa klima sa zakręcone grzejniki.

Chętnych zapraszam tu kontakt

Artykuły i zdjęcia w tym serwisie mogą być objęte prawami autorskimi - uważaj, jeśli kopiujesz !