Pompy Ciepła Mitsubishi Ecodan

plug-free-img.png

Pompy Ciepła Ecodan z Zubadan Inverter to jednostki najbardziej nowoczesne i wydajne, pracujące do -30 st C, a zachowujące swoją optymalną moc do – 15 st. C.

Oto tabela przedstawiająca COP i moc w zależności od temperatury zewnetrzej i temperatury zasilania przy jednostce Mitsubishi Zubadan 8 kW :

 

 Temp zasil.35 st C45 st C55 st C
Temp ZewMOCCOPMOCCOPMOCCOP
-158,002,748,002,007,401,59
-78,003,488,002,688,002,02
28,003,558,002,857,702,15
78,004,658,003,428,002,70
158,005,958,004,588,003,45
I to tyle, jeśli chodzi o fakty.

Dlaczego ECODAN?

Nowy dom, nowe ogrzewanie

Budując dzisiaj dom stajemy przed innymi wyzwaniami i pytaniami niż 30, 20, a nawet 10 lat temu. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór dobrego systemu grzewczego. Od dawna zależy on bowiem nie tylko od osobistych upodobań, ale przede wszystkim od kryteriów określonych przepisami.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musi to wcale zwiększać kosztów budowy. Istnieją już bowiem źródła ciepła, które pozwalają spełnić najnowsze, bardzo wyśrubowane normy bez żadnych dodatkowych zabiegów – pompy ciepła. Wybierz od początku drogę bez ryzyka – gamę pomp ciepła powietrze-woda – Ecodan.

 

Modernizacja

Decydującym aspektem dla przeprowadzenia skutecznej pod względem energetycznym modernizacji jest prawidłowy wybór źródła ciepła. Najlepszym wyborem, dostępnym obecnie na rynku, są pompy ciepła Ecodan z opatentowaną technologią inwerterową Zubadan. Pompy ciepła Ecodan z opatentowaną technologią inwerterową Zubadan są w stanie niezawodnie pracować nawet przy temperaturach zewnętrznych sięgających -28 °C.

Możliwe jest także efektywne produkowanie wody o wyższej temperaturze, np. dla istniejących grzejników. Dzięki temu przejście na monowalentny system ogrzewania odbywa się w sposób prosty i niezawodny. Podczas renowacji większych budynków mieszkalnych coraz częściej rozpatruje się kwestię wymiany starego systemu ogrzewania. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na zalety pomp ciepła Ecodan. Ich szeroki zakres pracy pozwala dostosować je do zastanych warunków, mogą być użytkowane jako rozwiązanie monowalentne lub biwalentne.

Zalety

Pierwszorzędna jakość

Komfort

Pomysłowe inwertery, przemyślana technologia i wielkie doświadczenie — pompy ciepła Ecodan nie tylko zbudowane są z wysokiej jakości elementów, ale także poszczególne składowe systemu są do siebie idealnie dobrane.

Systemem grzewczym można sterować nie tylko za pomocą głównego regulatora, ale także bezprzewodowego pilota. Pilot przejmuje ustawianie zadanych temperatur wnętrza i może wybierać tryb pracy spośród opcji trybu dziennego, trybu obniżania temperatury i trybu programowanego. Pilot odznacza się przy tym prostym i czytelnym wyświetlaczem, intuicyjną obsługą za pomocą czterech przycisków i zasięgiem 30 m

Najlepsza integracja

Karta SD - szybka konfiguracja

Jeśli budynek jest już wyposażony w automatykę, która steruje np. jego zacienianiem, można bez problemu zintegrować pompę ciepła z tą instalacją poprzez adapter Modbus. Po podłączeniu do modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez niego, adapter stanowi zewnętrzny interfejs komunikujący się z istniejącym, nadrzędnym systemem sterowania.

Pompy ciepła Ecodan są wyposażone w gniazdo karty SD. Pozwala to na indywidualne ustawianie poszczególnych parametrów już przed montażem na komputerze i skopiowanie ich za pośrednictwem karty SD. Zmniejsza to nakład pracy podczas montażu i regulacji, jest także niezwykle praktyczne w razie interwencji serwisu. Na karcie można zapisać wszystkie dane robocze i komunikaty o usterce aby specjaliści mogli stwierdzić co dzieje się z systemem.

Jeden za wszystkich

Wygodny dostęp — zawsze i wszędzie

W przeciwieństwie do typowego systemu grzewczego opartego na oleju lub gazie, pompa ciepła ma jedną decydującą zaletę: oprócz ogrzewania wnętrza i przygotowania CWU podnosi komfort życia także w lecie. Jako system rewersyjny może służyć, pod warunkiem odpowiedniego wykonania instalacji, także do schładzania pomieszczeń.

Uruchomić ogrzewanie jeszcze przed powrotem do domu z jesiennego urlopu lub kontrolować stan roboczy z kanapy – to już możliwe dzięki aplikacji MELCloud. Jako uzupełnienie klasycznego regulatora ogrzewania umożliwia ona wygodne sterowanie pompą ciepła Ecodan z poziomu komputera, tabletu czy smartfona.

SG Ready

Sukcesy od lat

Układ sterowania w systemach Ecodan umożliwia podłączenie do inteligentnej sieci elektrycznej. Zasługują one dzięki temu na etykietę SG Ready (Smart-Grid-Ready). Zanim potencjał technologii Smart Grid będzie możliwie jak najbardziej użyteczny, musi zostać wyjaśnionych jeszcze wiele pytań w kwestii polityki i dystrybucji energii. Jednak Mitsubishi Electric pracuje już obecnie nad możliwymi rozwiązaniami tego wyzwania. Dlatego już od września 2016 r. do systemu Ecodan są dostępne układy sterowania umożliwiające połączenie w inteligentną sieć elektryczną. Oznacza to, że spełniają one wymagania etykiety SG Ready.

Sprężarki czynnika chłodniczego używane w technice klimatyzacyjnej muszą sprostać bardzo wysokim wymaganiom. Jako lider rynku z wieloletnim doświadczeniem w badaniach, rozwoju i ich zastosowaniu dokładnie wiemy, jak optymalnie spożytkować naszą wiedzę i doświadczenie podczas opracowywania elementów pomp ciepła powietrze-woda. Wynik? Przemyślane rozwiązania, które łączą znane zalety techniki inwerterowej z wymaganiami związanymi z ogrzewaniem.

Klasa efektywności - oszczędność

>Bez względu na to, czy chcesz efektywnie ogrzewać, czy też chłodzić, chętnie zaproponujemy właściwe rozwiązanie, zarówno dostosowane do potrzeb użytkownika, jak również przyjazne dla środowiska.

NOWOCZESNE OGRZEWANIE

Wysoki potencjał oszczędności: pompa ciepła powietrze-woda przynosi nie tylko zyski dla środowiska, ale także oszczędności finansowe. Rozwiązanie to, z wykorzystaniem powietrza jako źródła energii, jest bardzo proste i nie wymaga dużych inwestycji.

W przeciwieństwie do odmian systemów pomp solanka-woda lub woda-woda, całkowicie zbędne są tu kosztowne i pracochłonne odwierty czy kolektory gruntowe, zakopywane w ogrodzie wraz ze wszystkimi pozwoleniami, których one wyma-gają.

Niskie koszty inwestycji w pompę ciepła powietrze-woda można dodatkowo obniżyć, korzystając z dofinansowania na instalację pompy ciepła lub wymianę nieefektywnych kotłów i akumulacyjnych lub elektrycznych systemów grzewczych.

Oszczędność pieniędzy rok do roku

Koszty paliw kopalnych będą w najbliższych latach zapewne dalej rosły z powodu nieodwracalnego pomniejszania ich zasobów. Pompa ciepła Ecodan pracuje na tyle efektywnie, że przez cały okres eksploatacji może przysporzyć oszczędności znacznie przekraczających koszty jej zakupu.

Bezpłatne zasilanie

Dodatkowym atutem zasilanych energią elektryczną pomp ciepła jest możliwość połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną. Pozwoli to na tani i ekologiczny sposób uzyskania energii elek-trycznej z bezpłatnej energii słonecznej. W ten sposób pompa ciepła będzie działać jeszcze efektywniej i praktycznie bez korzystania z energii z sieci.

5 lat gwarancji na pompę ciepła Ecodan

Wraz z pompą ciepła Ecodan klienci otrzymują trwałe, ekonomiczne i w 100% gotowe do działania w przyszłości ogrzewanie. Zapewnia to idealne połączenie zaawansowanej technologii i wysokiej jakości materiałów. Mitsubishi Electric podkreśla tę jakość, oferując 5-letnią Gwarancję Ecodan dla wszystkich pomp ciepła Ecodan.

Zagwarantowana jakość

5-letnia gwarancja systemowa Ecodan dostarcza kolejny cenny argument, pozwalający przekonać klientów o wyjątkowej jakości Ecodan.

 5 lat gwarancji

Gwarancja na urządzenia Ecodan obowiązuje, przy spełnieniu następujących czynności:

1. Planowanie i montaż instalacji

Wszystkie istotne składowe systemu Ecodan pochodzą od Mitsubishi Electric. W szczególności agregat i urządzenie wewnętrzne.

2. Uruchamianie

Montaż i uruchomienie systemu Ecodan wykonane są przez firmę posiadającą certyfikat przyznawany przez Mitsubishi Electric.

3. Dokumenty gwarancyjne

Udzielając gwarancji, wykonawca przekazuje Klientowi dokumenty gwarancyjne. Okres gwarancyjny liczy się od momentu uruchomienia.

4. Regularne przeglądy

Do obowiązków wykonawcy-gwaranta należy wykonywanie wymaganych przeglądów i przekazywanie protokołów przeglądów do książki gwarancyjnej danego klienta. Jest to warunek rozpatrywania reklamacji gwarancyjnych.

5. Wystąpienie usterki objętej gwarancją

Szczegółowe warunki gwarancyjne znajdują się w Książce gwarancyjnej Mitsubishi Electric.

Artykuły i zdjęcia w tym serwisie mogą być objęte prawami autorskimi - uważaj, jeśli kopiujesz !